„TOBULĖJU SKAITYDAMAS IR KURDAMAS“

 

Knyga – vienas geriausių laisvalaikio praleidimo būdų. Ją imame į rankas norėdami atitrūkti nuo kasdienybės, panirti į fantazijų pasaulį ar išmokti naujų dalykų, tobulėti. Dažniau skaityti verta ir tiems, kuriems šis užsiėmimas svetimas, nes knygos naudingos ne tik asmenybės lavinimui, bet ir fizinei bei emocinei sveikatai. Skaitymo nauda iš tiesų didžiulė, labai gaila, jog tai supranta ne visi.

Mokytojų teigimu daugeliui mokinių  sunkiai sekasi draugauti su knyga, nors 96% tėvų teigia, kad vaikiškų knygų yra praktiškai visuose namuose. Nepaisant to, vaikai vis tiek neskaito – ketvirtadalis vaikų per pusmetį neperskaitė nė vienos knygos. Tad esant šiai sociologinei, probleminei situacijai, įgyvendinant išsikeltus tikslus ir lūkesčius, 2020 m. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka inicijavo projektą „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“.

Kad mokiniams nebūtų pritaikyta „priverstinio“ skaitymo skatinimo metodika, projekto įgyvendinimo metu vyko mokinių susitikimai su žymiais šiuolaikiniais vaikų rašytojais. Rašytoja I. Zarambaitė pravedė edukacinį užsiėmimą „Laiškai pasauliui“, kurio metu pristatė vaikų mėgiamą knygą „Emilio laiškas“. Gamtininkas ir rašytojas S. Paltanavičius dalinosi savo pastebėjimais apie Lietuvos gamtą užsiėmime „Gamtos didžioji mokykla“.  Susitikime su rašytoju D.Šukiu vaikai patys kūrė pasaką. Mokiniai turėjo galimybę susitikti su rašytoju ir žurnalo „Laimiukas“ redaktoriumi V. Šidlausku. Neišdildomus įspūdžius vaikams paliko ir nutrūktgalviški rašytojo T.Dirgėlos pasakojimai apie savo knygų herojus, kūrybinėse dirbtuvėse sukurti rūko pabaisiukai.

Vaikai turėjo puikią galimybę susitikti ir su knygų iliustratoriais. Dailininkė I.Babilaitė susitikimo metu pristatė paveikslėlių knygas. Papasakojo kaip yra skaitomos šios knygos ir kiek daug galima sužinoti neperskaičius nei žodžio. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai aplikavo įvairius paukščius, kurie vėliau atskrido pas dailininkę ir šiuolaikinių technologijų dėka sukurta trumpa istorija. Susitikime su dailininke L.Valužiene vaikai sužinojo, kaip gimė iliustracijos knygai „Pasaka apie smuikininką Raimundą“. Menininkė parodė originalius piešinius, pieštus akrilu šiai pasakai, išmokė jaunuosius skaitytojus išsilankstyti knygeles. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su komiksų kūrimo subtilybėmis.

Užsiėmimo „Knyga bibliotekai, biblioteka skaitytojui“ užsiėmimo metu leidyklos „Tikra knyga“ leidybinių projektų   vadovas S.Valužis mokiniams pasakojo,  kiek daug darbo įdeda didelė komanda žmonių, kad skaitytojas galėtų paimti į rankas knygą. Taip pat vaikams papasakojo daug  įdomybių apie bibliotekas ir jose gyvenančias knygas.

Įgyvendinant šį projektą nebuvo pamiršti ir pradinių klasių mokytojai. Jie buvo pakviesti į susitikimą su dr.A.Landsbergiene pokalbiui „Kaip sudominti vaiką skaitymu“.  Lektorė susitikimo  metu ne tik rėmėsi įvairiais lingvistiniais ir sociologiniais tyrimais, bet ir dalinosi savo asmenine patirtimi kaip sudominti skaitymu mokinius, kokius skaitymo metodus ir būdus galima taikyti pamokose siekiant, kad vaikai patys norėtų skaityti.  I.Zarambaitė susitiko su pedagogais pokalbiui  apie mokinių kūrybiškumo ugdymą.  Rašytoja perteikė savo patirtį ir pastebėjimus pasitelkiant savo kūrybą.

Pasibaigus kūrybinėms mokinių dirbtuvėlėms buvo sukurti trumpi filmukai, pristatantys virtualias  parodas „Laiškas rašytojui, knygos herojui“, „Mylimiausias knygos herojus“, „Komiksai“.

Apie skaitymo svarbą mokinio gyvenime susitikimuose su tėvais pasakojo ir projekte dalyvaujančių klasių mokytojai. Jie pasidalino savo įžvalgomis ir pastebėjimais, savo turima patirtimi. Paruoštas lankstinukas tėvams, kuriame dar kartą primenama apie skaitymo svarbą, kaip padėti vaikui pamėgti skaitymą bei 2020 metų knygų penketukas.

Tikime, kad ir pasibaigus projektui mokiniai noriai ir aktyviai skaitys, suvokdami, kad knyga mums leidžia pažinti, atrasti, ugdyti vaizduotę ir suprasti kitą, bet pirmiausia – save.

Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamame projekte „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“ dalyvavo  Šiaulių Dainų progimnazijos 3d klasės (mokytoja J. Ivaškienė) ir 4a klasės (mokytoja D. Stonė), Šiaulių Gegužių progimnazijos 1b klasės (mokytoja A. Tupikė) ir Šiaulių Gytarių progimnazijos 1a klasės (mokytoja Dž. Kuzavinienė) mokiniai.

 

 


                      Vasario 27d. Centro pradinėje mokykloje vyko respublikinio piešinių konkurso – parodos „Praverkime patarlių skrynią“ laureatų apdovanojimų šventė. Renginio metu dalyviai aptarė patarlių reikšmes,  grožėjosi gražiomis jų iliustracijomis.  Iš daugiau nei 300 darbų buvo išrinkti 40 laureatų ir 11 nominantų, kuriuos pasveikino ir apdovanojo mokyklos direktorius E. Valuckas.


                   Gruodžio 9 dieną Medelyno progimnazijos sporto salėje vyko pirmų klasių  renginys „Draugaukime, sportuokime, būkime sveiki“ kartu su „Juventos“ progimnazijos pirmokais. Mokiniai išbandė savo jėgas neįprastose sportinėse rungtyse, kaip „dovanų maišo nešimo“, „nykštukų kepurės“, kapitonų estafetėse, žiemos žaidimuose. Smagu buvo rungtyniauti su kitais, bėgioti, atlikti įvairias užduotis. Šiaulių Medelyno ir „Juventos“ progimnazijų  mokiniai dalyvaudami sporto popietėje  bendravo, įgijo naujų įgūdžių, sportavo, stiprino savo sveikatą.Visi tapo nugalėtojais, džiaugėsi puikia nuotaika, padovanotais maišeliais su graikiniais riešutais. Sporto šventės vaikams teikia daug emocijų, skatina domėtis fiziniais pratimais, tobulina išmoktus judesius, ugdo kolektyviškumą, drausmingumą


               2019 m. gruodžio 4 d.,  į Šiaulių Gegužių progimnaziją rinkosi miesto mokyklų 3-4 klasių mokiniai. Čia, šiltoje ir jaukioje, Kalėdomis kvepiančioje  aplinkoje ir įvyko viktorina „Knygų laboratorija“. Prisistatydami iš kur atvyko, moksleiviai turėjo sukurti ir užrašyti  savo komandos pavadinimą, kuriame turėjo būti raktinis žodis  „knyga“.

          Ir štai... atsirado „Knygų legendos“ trečiokų ketvirtokų komanda iš Romuvos progimnazijos, „Knygų skaitovai“ -  iš Gytarių progimnazijos, „Saulės“  pradinės mokyklos komanda pasivadino „Knygų graužikais“. Viktorinoje  dalyvavo ir dvi Šiaulių Gegužių progimnazijos komandos, tai - „Knygų skaitytojai“ ir „Knygas skaitai - daug žinai“.

        Susirinkusių pasivaržyti komandų laukė net keturi turai. Mokiniai jėgas išbandė „Dėlionės“, „Laboratorijos užuominų“, „Knygos ir filmo“ turuose. Sunkiai įveikiamas buvo „Knygų seklių“ turas.

Šis renginys - tai ne tik viktorina, tai - puiki galimybė mokiniams dar sykį prisiliesti prie jau skaitytų knygų ir jų  autorių gyvenimo, susipažinti su naujausiomis vaikų literatūros ekspertų įvertintomis knygomis bei prisiminti jau antrą šimtmetį viso pasaulio vaikų pamėgtas knygas.

        Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti knygų skirtukais, saldumynais, o nugalėtojai – ženkleliais „Aš myliu knygą“. Viktorinos nugalėtojais tapo Šiaulių miesto „Saulės“ pradinės mokyklos „Knygų graužikų“ komanda. Sveikiname laimėtojus, o kitiems linkime skaityti knygas, nes knyga – tai indas, kuris mus pripildo, bet pats netuštėja (A. Debruselis).

 

 

                                                                                                                      Renginį organizavo A. Labanauskienė, V. Miltinienė, L. Norvilienė.


     Lapkričio 22 dieną  Šiaulių Jovaro progimnazijoje vyko kasmetinė Respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Mūsų pasaulis“ . Šių metų konferencijos tikslas – aktyvinti mokinių pilietinę savimonę, ugdant vertybines nuostatas: racionalų ir atsakingą požiūrį į ūkio, gamtinių išteklių tvarkymą, tautinės kultūros puoselėjimą, gebėjimą dalyvauti visuomeniniame gyvenime, atsakingai veikti.

     Konferencijoje dalyvavo Lietuvos aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos vyresnioji specialistė  Erika Junevičienė ir skyriaus viršininkas Gediminas Cinkutis , kurie pasidalino žmonių neatsakingo elgesio su gamta pavyzdžiais, parodė filmuką apie Žemės planetos teršimo mastą, pakvietė pagalvoti – kaip mes galime prisidėti prie mūsų planetos gelbėjimo... Konferencijoje dalyvavo Šiaulių Salduvės, Šiaulių Jėzuitų mokyklos, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos, Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio skyriaus, Kelmės “Kražantės”, Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos, Šiaulių „Rasos“ progimnazijos, Šiaulių Gegužių progimnazijos, Akmenės rajono Ventos gimnazijos, Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos, Alytaus Dainavos progimnazijos mokyklų pradinių klasių mokiniai. Mokiniai kalbėjo apie savo gimtinės grožį -„Pakeliaukime po Joniškio kraštą“, „Kultūros paveldas artimiausioj aplinkoje. Akmenės rajono piliakalniai“, „Šatrijos kalno paslaptys”, „Šiauliai mano miestas“, prisiminė Lietuvai svarbias datas, žymius žmones ir jų darbus. Skaitė pranešimus apie mūsų krašto papročius ir tradicijas. Radviliškio r. Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio skyriaus mokinukai demonstravo rūbų kolekciją „Vilnoniai avinėliai“ , Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos atstovai pakvietė pažaisti muzikinį žaidimą „Mano pasaulis kaip vaivorykštė“... Smagu kai vienoje vietoje matyti daug jaunų, šviesių veidų, kurie ne tik nori pasidalinti savo žiniomis, bet ir išgirsti kažką naujo. Konferencijos pabaigoje visi dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, o jų mokytojoms įteikti pažymėjimai.

    Mokyklos svečiai ir konferencijos organizatoriai liko patenkinti renginiu, naujomis pažintimis, pasidalinta ir įgyta patirtimi. Iki susitikimų kitąmet. 


            Lapkričio 14 dieną Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas „Rudens mozaika“. Jame dalyvavo net 38 jaunieji skaitovai: iš „Romuvos“, Dainų, „Sandoros“, Gytarių progimnazijų ir „Saulės“ pradinės. Visus, susirinkusius į kasmetinį renginį, pasveikino mokyklos direktorė Regina Miežienė. Ji dalyviams palinkėjo įveikti jaudulį ir nerimą bei palinkėjo sėkmės. Jaunųjų skaitovų raiškų ir įtaigų žodį apie rudens grožį ir spalvas vertino komisija. Ji atsižvelgė į kalbos taisyklingumą, sceninę laikyseną, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai ir įtaigiu žodžiu, emocija paveikti klausytojus. Vaikai buvo pasiruošę ir originalūs, todėl buvo nelengva išrinkti nugalėtojus. Dalyviai džiaugėsi vieni kitų pasirodymais, diplomais ir padėkos raštais, saldžiais prizais bei linkėjo, kad ši puiki tradicija tęstųsi.

 

Mokytojos Eralda Piktūrnienė ir Giedrė Nemaniūnaitė


                Lapkričio 7 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių kūrybinė konferencija „Smulkioji tautosaka pradinių klasių ugdyme“. Joje dalyvavo jaunieji pranešėjai iš Šilalės rajono Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos, Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Šiaulių miesto „Romuvos“, „Rasos“, „Rėkyvos“ progimnazijų, Šiaulių logopedinės mokyklos.

                 Konferenciją pradėjo ir sveikinimo žodį tarė bendrojo ugdymo skyriaus vedėja Neringa Brazaitienė. Vaikų folkloro ansamblio vadovė Regina Marozienė kartu su mokytojais Regina Vaišnoriene ir Alvaidu Bernotu visus konferencijos dalyvius pakvietė į nuotaikingą kelionę po lietuvių liaudies instrumentų šalį.

                 Konferencijos metu dalyvių pranešimai stebino originalumu ir išradingumu.  Mokiniai skaitė pranešimus apie patarles ir priežodžius vaikų, tėvelių ir senelių kalboje, mynė mįsles, inscenizavo erzinimus, pasakas be galo, pamėgdžiojo paukščių balsus, šaipėsi iš savo ydų, pristatė savo pačių kurtus vardų erzinimus, iliustruotas mįsles, patarles, priežodžius, erzinimus bei skaičiuotes ir net žemaitiškai rokavosi.

 

Kol mokiniai dalinosi savo patirtimis, mokytojai tuo metu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.  Dailės mokytojos Loreta Narušienė ir Justina Šaltė pamokė svečius kalkografijos bei kaligrafijos technikų.  Dailės mokytoja Janina Budrienė kartu su informacinių technologijų mokytoja Rasa Jonaitiene supažindino su IT įrankių panaudojimo galimybėmis kuriant tautosakos iliustracijas.  


Spalio  24 dieną į Dainų progimnaziją susirinko  Šiaulių miesto 3–4 klasių mokiniai, kurie dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „PAGAUK KŪRYBOS PAUKŠTĘ“. Į renginį atvyko mokiniai iš „Romuvos“, Salduvės, Gytarių, Raigainės, Dainų  progimnazijų, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos bei Jėzuitų mokyklos. Trečių klasių mokiniai dalyvavo dailės, o ketvirtų klasių mokiniai – rašinių-miniatiūrų kūrybinėse dirbtuvėse.

          Dailės dirbtuvių nugalėtojai:

              I vieta –   Emilija   Šiurkutė, „Romuvos“ progimnazija,  mokytoja Angelė Laucienė,

              II vieta Meida  Palaikė,  Gytarių progimnazija, mokytoja Jolanta Zelentienė,

                              Nojus Virmauskis, Sauliaus Sondeckio menų  gimnazija,  mokytoja Loreta Narušienė,

              III vieta – Lijana  Markutė, Ragainės progimnazija, mokytoja Daiva Uržienė,

                               Luka Urbonaitė, „Romuvos“ progimnazija,  mokytoja Birutė Karinauskienė,

                               Tajus Paliulis, Sauliaus Sondeckio menų  gimnazija, mokytoja Loreta Narušienė.

          Rašinių-miniatiūrų  dirbtuvių nugalėtojai:

              I vieta – Simona  Turauskaitė, Dainų progimnazija, mokytoja Lina Mateikienė,

              II vieta – Fausta Citavičiūtė, Dainų progimnazija, mokytoja Rima Dilinskienė,

              III vieta – Enrikas  Ozolas, Salduvės progimnazija, mokytoja Irena Andrijauskienė.

        Lapkričio 7 d. vyko kūrybinių dirbtuvių „PAGAUK KŪRYBOS PAUKŠTĘ“ dalyvių apdovanojimas. Jaunuosius menininkus linksmomis dainomis sutiko mokytojos Gitanos Šlėnės dainorėliai ir vadovės Dianos Maciuvienės šiuolaikinių šokių “Kosmėja” šokėjos. Įžanginį žodį tarė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasa Viliuvienė. Dirbtuvių dalyvius pasveikino Dainų progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė ir pasidžiaugė mokinių darbais. Ji padėkojo mokytojoms, paruošusias mokinius renginiui,  įteikė padėkos raštus kūrybinių dirbtuvių dalyviams ir apdovanojo nugalėtojus diplomais bei atminimo dovanėlėmis. 


Spalio 24 dieną į Šiaulių  Gegužių progimnaziją susirinko trečiokai net iš dešimties Šiaulių miesto mokyklų.  Mokiniai atvykę apžiūrėjo parodą „Jo didenybė – Moliūgas““ ir dalyvavo viktorinoje „Rudens taku“. Viktoriną vedė mokytojos A. Marcinkienė,  A. Adomaitienė

Renginį pradėjo linksmosios daržovės, kurias pristatė pirmokai. Juos paruošė mokytoja A. Marcinkienė. Susirinkusius svečius pasveikino Gegužių progimnazijos pavaduotoja  R. Janulienė.

Trečiokai  susiskirstė į penkias komandas:  kopūstus, morkas, burokėlius, moliūgus, obuolius.  Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie daržoves, minė mįsles, sprendė kryžiažodį, susipažino su senolių orų pastebėjimais. Įdomiausia viktorinos užduotis buvo ragauti ir pasakyti kokia tai daržovė.

Dalyviai pagilino turimas žinias apie daržoves ir jų naudą, susipažino su rečiau naudojamomis daržovėmis, įrodė, kad yra sumanūs ir išradingi vaikai.

Tuo metu mokytojos dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Kūrybiniai darbai rudenį dailės ir technologijų pamokose“. Mokytojos N. Gabrielaitienė ir Ž. Sinušienė pasidalijo idėjomis ką galima pagaminti iš gamtinės medžiagos. Mokytojos ir mokiniai išėjo ne tik geros nuotaikos, bet ir praturtinę savo žinių kraitį.

 

 

                                                                                                                 Mokytojos A. Adomaitienė, A. Marcinkienė, N. Gabrielaitienė, Ž. Sinušienė


                        Kol  mokiniai atostogavo, spalio 28 dieną Šiaulių Ragainės progimnazijoje plušėjo didelis būrys šalies  mokytojų. Pedagogai demonstravo savo  atradimus skatinant mokinių kūrybiškumą, mokymosi motyvaciją, mokė vieni kitus, kaip ugdymo procesą padaryti patraukliu, o patiems mokytojams nebūti nuobodžiais.

                       Kūrybinių praktinių dirbtuvių metu mokytojai praktiškai išbandė kūrybiškumą išlaisvinančius metodus, skaitmeninių įrankių panaudojimo pamokose galimybes (mokėsi dirbti su coggle programėle), išbandė darbą su papildytos virtualios realybės objektais.Dalyviai  žaidė ir mokėsi  žaidimus pritaikyti savo darbe,  atliko tyrimus: matavosi plaučių tūrį, karpė, klijavo.

                                                                                                                                                                                         Mokytoja P.P.Gasparovičienė


          Didelė laimė turėti mėgstamą darbą. Dirbti jį su meile. Kad tai galėtume įgyvendinti, spalio 22d. Dainų progimnazijoje vyko Šiaulių apskrities pradinių klasių mokinių konferencija ,,Atrask save profesijų pasaulyje”, kurią organizavo mokytojos: I. Petrukonienė, B. Kasparienė, N. Vėlienė ir  V. Tamulienė. Į konferenciją susirinko gausus būrys mokinių ir mokytojų iš Šiaulių miesto Romuvos, Ragainės, Rasos, Rėkyvos, Sandoros, Dainų progimnazijų, Centro ir Saulės pradinės mokyklos, VŠĮ ,,Smalsiųjų pabiručių”, Šiaulių jėzuitų mokyklos, Šiaulių logopedinės mokyklos ir Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos bei Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos daugiafunkcinio centro. Konferencijos dalyvius pasveikino progimnazijos direktorė Asta Vaičiūnienė.

            Susipažinti su įvairiomis profesijomis labai svarbu jau mokyklos suole. Kiek iš viso yra profesijų, ką dirba mokinių tėveliai, kuo norėtų būti patys mokinukai užaugę. Tai ir bandėme išsiaiškinti konferencijos metu. Mokiniai didžiuojasi savo tėvelių profesijomis, kurios pasirodė labai įvairios: sporto treneriai, kariai-savanoriai, ūkininkai, bitininkai, fotografai, draudimo brokeriai ir kt.

            Pradinių klasių mokinukai ne tik ruošė skaidres apie įvairias profesijas, domėjosi, kuo galėtų būti, bet atsakinėjo į klausimus, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles. Mokėsi  pasirinkti   profesijas, atsižvelgdami į  asmenybės savybes. Stendiniai pranešimai sudomino mokinių atneštais tikrais darbo įrankiais ir gaminiais. Pasirodė, kad mokiniai ne tik myli gyvūnus, atsinešė  jų nuotraukų, bet  moka juos šerti ir prižiūrėti, ateityje norėtų gydyti.

            Profesinio orientavimo konsultantė pateikė įdomių minčių apie savanorystę. Mokiniai sužinojo, kad jau šiuo metu galima dirbti, padėti šalia esantiems žmonėms.

           Konferencijos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais už kūrybiškumą, sumanumą ir puikias žinias apie profesijas.  Visiems palinkėta, kad svajonės išsipildytų.

 

 

                                                                                                                                         Informaciją parengė mokytojos Inga Petrukonienė ir Birutė Kasparienė


Spalio 3 dieną Šiaulių universiteto bibliotekoje susirinko gausus būrys Medelyno progimnazijos pradinukų. Trečiokai dainomis ir eilėraščių posmais atidarė respublikinę dailyraščio parodą „Gražiausi žodžiai Tau, Mokytojau“, skirtą Tarptautinei mokytojų dienai.

Visus mokytojus sveikina per 100 trečiokų ir ketvirtokų iš visos respublikos miestų. Mokiniai dėkoja  savo mylimiems Mokytojams ne tik už pirmąją raidę ir abėcėlės šventę, daugybos lentelę ir išspręstą lygtį, bet ir už nušluostytą nosytę, užrištus batų raištelius. Sako ačiū už šypsenas, rūpestį ir širdies gerumą. 

Kiekvienas dailyraščio parodos darbelis savitas, patrauklus ir įdomus savo rašto kultūra ir braižu. Tai pati šilčiausia pradinukų dovana visiems Mokytojams, parašyta su didžiule vaikų meile ir atsakomybe, jų noro ir pastangų, valios ir ryžto dėka.

Parodos organizatoriai ­- Medelyno progimnazijos pavaduotoja ugdymui Orinta Šalkuvienė, logopedė Daiva Mačiūnaitė, pradinių klasių mokytojai Laimutė Račkauskienė, Daiva Žalienė, Arvydas Valukonis ir ŠU bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Akvilina Deveikytė ­- dėkoja visiems vaikams už jų didžiules pastangas ir kantrybę, o mokytojams už pagalbą ir padrąsinimą.

Mokyklos bendruomenės nariai, šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti Šiaulių universiteto bibliotekoje ir pasidžiaugti kruopščiais, nuoširdžiais vaikų dailyraščio darbeliais. Paroda vyks visą spalio mėnesį.

 

                                                                                                                                                      Info pateikė mokytoja D.Jokubaitienė